HUMANA ŽMONĖS


1. Savo Instagram paskyroje dažnai daliniesi nuotraukomis, kuriose vilki HUMANOJE įsigytais drabužiais. Gal galėtum plačiau papasakoti apie tai, kada pradėjai apsipirkinėti antrų rankų drabužių parduotuvėse ir kokią įtaką tai daro tavo stiliui?

Gerai pamenu, kai antrų rankų mada dar buvo gėdinga. Drauge su viena artimiausių draugių paslapčiomis vasarą keliaudavome į Humanos naujo asortimento pirmadienius. Jei kas nežinote kaip tai atrodo – labai
rekomenduoju tam paskirti vieną rytą. Bent jau to meto tipinis vaizdas įstrigo atminty ilgam – 8:50 val., kas antrą pirmadienį, kelios dešimtys vyresnio amžiaus moterų išsirikiuodavo prie durų. Lygiai 9:00 val. prasideda kova – vieni lekia prie rankinių, kiti prie batų, treti – saugo save. Mes būdavom prie pastarųjų. Antrų rankų mados veteranių neapžaisi, ypač, kai tau vos 12-lika. Tačiau savo kąsnį gaudavome ir mes. Po valandos jau stovėdavome su glėbiu drabužių.

Tuo metu norėdavome atrodyti bent kaip iš Zaros ar kitų užsienietiškų prekės ženklų vitrinų. Prieš daugiau nei dešimt metų mums tai buvo prabanga. Tiesa, draugei kartais šį bei tą Zaroje nupirkdavo. Juokinga prisiminti, bet Humana leisdavo pasijusti tarsi nuo podiumo. Jau tada atsakingos mados pagalba žaisdavome madą. Verstos odos striukės, įmantraus kirpimo kelnės ir suknelės – namo grįždavome su ne vienu garsių prekių ženklų laimikiu, o draugių paklaustos kur pirkome – tylėdavome – juk jos suknelė, tai iš Zaros.

Atsakinga mada visada buvo artima ir neatsiejama nuo mano kasdienybės. Su ja užaugau ir suformavau savo požiūrį bei estetinį suvokimą, kuriuo būdama dvylikos pradėjau dalintis su kitais – rašyti savo pirmąjį tinklaraštį ir dalintis savo kasdienybe, atsakingos mados įžvalgomis, įkvėpimais. O drabužius iš antrų rankų parduotuvių jau tada mylėjau labiau, nei fast fashion

Augau, domėjausi, mačiau ir džiaugiuosi, nes šiandien nei man, nei kitiems nebegėda pasakyti, kad mano drabužis antrų rankų. Džiaugiuosi, kad vertiname tvarumą, išskirtinumą ir kokybę. 

Mada – žaidimas, o stilius ir kokybė išlieka. Tačiau, kas pasakė, kad negalime žaisti stilingai? Viskas juk sukasi ratu!

2. Šiomis dienomis vis populiarėja diskusijos klimato kaitos bei aplinkosaugos temomis. Ar pritari teiginiui, jog savo apranga mes taip pat transliuojame žinutę šia tema?                                                               

Apranga – ar dėl jos stengiames, ar ne – be galo daug pasako apie mus. Ką mėgstame, ką renkames kasdienybėje, kur leidžiame laisvalaikį ir t.t. Taip pat būtų galima gilintis į spalvas, raštus, siluetus – tai visa psichologija. Tad vienreikšmiškai pritariu, kad apranga ne tik transliuojame savo poziciją, ją parodome, apginame ją, bet ir įtraukiame kitus.

3. Antrų rankų ir vintažiniai drabužiai tampa vis madingesniu pasirinkimu. Tačiau, galbūt vis dar yra žmonių, dvejojančių dėl šio pasirinkimo. Kodėl ir kaip, tavo nuomone, verta atsisakyti negatyvių stereotipų ir rinktis vintage madą?

Taip, dauguma dar vengia antrų rankų drabužių. Turbūt šis ilgai trunkantis, daug ieškojimų reikalaujantis žaidimas ne visiems patinka. Bet tikiu, kad tai yra geriausias apsipirkinėjimo būdas tiems, kurie mėgsta išskirtinius siluetus bei aukštą kokybę – nei vienoje fast fashion parduotuvėje to įsigyti tiesiog neįmanoma. Taip pat manau, kad besikeičiant pasauliui, besikeičiant gyvenimo būdui, busime priversti ir mes keistis – sprendimus priimti atsakingai, o intensyvus pokytis matomas jau dabar.

http://www.krstview.com

Instagram: https://www.instagram.com/krstview/

Facebook: https://www.facebook.com/krstview/