TPL_GK_LANG_MAINMENU

"Humana" parama kurti Afrikos tema

VšĮ „Humana People to People Baltic“ (HPPB) bendradarbiauja su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru (LVJC) projekte „UBUNTU - aš esu, nes esi tu“. Projektą UBUNTU remia JTO UNESCO tikslu sustiprinti Lietuvos mokinių solidarumą su Afrikos žmonių pastangomis susikurti geresnį gyvenimą. 

Projekte UBUNTU HPPB konsultavo mokytojus bei projekto koordinatorius į ką svarbu atkreipti dėmesį improvizuojant Afrikos tema, skatino kūrėjus kritiškai įvertinti iš anksčiau susikurtą Afrikos įvaizdį, kurti ir improvizuoti daugiau tarptautinio solidarumo ir vystymosi temomis.

Be to, HPPB skyrė projekte dalyvaujančioms mokykloms paramą: tekstilės gaminių, skirtų panaudoti kuriant drabužių kolekcijas. Sukurtos drabužių kolekcijos buvo pristatytos  bendrame projekto renginyje, kuris įvyko Lietuvos vaikų ir jaunimo centre kovo 29 d. Drabužių kolekcijas parengė šešios ugdymo įstaigos:

  1.  LVJC drabužių dizaino būrelio kolekcija „Keiptaunas - Vilnius“
  2. Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos dailės būrelio kolekcija „Išlikimo žemė“
  3. Anykščių r. Toškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos kolekcija „Spalvų muzika“
  4. Tauragės „Versmės“ gimnazijos kolekcija „Dykumos rožės“
  5. Panevėžio moksleivių namų drabužių dizaino būrelio kolekcija „Vandens kelias“
  6. Utenos Dauniškio gimnazijos kolekcija „Dykumų gėlė“

Po drabužių kolekcijų pristatymo, jas profesionaliai aptarė p. Eskedar Tilahun, Vilniuje šaknis įleidusi etiopė, drabužių ir aksesuarų parduotuvės „Matihan“ savininkė ir dizainerė.  

Pristatymo renginyje stebino sukurtų pagal pasirinktas temas drabužių gausa, dėmesys detalėms, kaip antai, mezginiams, galvos apdangalams turbanams ir audeklo raštų parinkimui. Kolekcijų pristatymo scenografijos stebino savo artistiškumu. Svarbu paminėti ir tai, kad drabužiams pasiūti dizaineriai laiko turėjo vos tris savaites. Projekte dalyvavę šešios ugdymo įstaigos sukūrė bei bendrame projekto UBUNTU renginyje pristatė iš viso per 50 drabužių.  

 

Daugiau nuotraukų iš projekte UBUNTU sukurtų drabužių kolekcijų pristatymo renginio galima peržiūrėti internete per šią nuorodą: spausti čia

Po drabužių kolekcijų pristatymo, buvo suorganizuotas užsiėmimas mokytojams tikslu aptarti renginyje pristatytus drabužių kolekcijas, mokinių nupieštus piešinius bei sukurtus filmus, taip pat pasidalinti mintimis į ką reikėtų atkreipti dėmesį bei išsakyti lūkesčius dėl bendradarbiavimo ateityje.

Užsiėmime dalyvavo 50 mokytojų, daugiausia dailės ir technologijų pedagogai. Užsiėmimą vedė Eugenija Kovaliova, Kopenhagos universiteto Afrikos studijų magistrantė bei Julius Norvila, HPPB darbuotojas.

HPPB veikia tarptautinio Humana People to People judėjimo organizacijų tinkle ir bendradarbiauja įgyvendinant per 60 partnerystės projektų septyniose pietinės Afrikos šalyse. Lietuvoje HPPB bendradarbiauja su švietimo įstaigomis ugdant globalųjį pilietiškumą. Mokytojai, svarstantys galimybes įsitraukti daugiau į globaliojo pilietiškumo ugdymą, gali kreiptis į HPPB dėl metodinės paramos rengiant šių temų integravimo bei veiklų organizavimo projektus. 

 

Bendraukime