TPL_GK_LANG_MAINMENU

Apie mus

„HUMANA” Lietuvoje žinoma kaip tinklas parduotuvių, kuriose galima nebrangiai įsigyti madingų, stilingų drabužių. Pirmoji „HUMANA” parduotuvė Lietuvoje buvo atidaryta Vilniuje 1998 metų gegužę. Tų pačių metų rudenį pradėjo veikti ir dėvėtų drabužių ir tekstilės gaminių Rūšiavimo centras. „HUMANA” parduotuvės Lietuvoje įsteigtos ir priklauso viešajai įstaigai „Humana People to People Baltic” (HPPB). Plėtojant HPPB veiklą ir "HUMANA" parduotuvių tinklą, kasmet atidaroma keletas naujų parduotuvių. 2013 m. HPPB persikėlė į naujas erdvesnes patalpas Kibirkšties gatvėje Vilniuje. 2017 m. Lietuvoje veikia 61 „HUMANA” parduotuvė.


HPPB įsteigimo idėja buvo sukurti Lietuvoje organizaciją, kuri rinktų lėšas paremti neturtingų pasaulio šalių gyventojų pastangas susikurti geresnį gyvenimą. Šiai idėjai įgyvendinti kuriamas ir nuolat tobulinamas prekybos dėvėtais drabužiais tinklas. Prekyboje gautas pelnas skiriamas neturtingų pasaulio šalių organizacijų darnaus vystymosi projektams, kurie įgyvendinami bendradarbiaujant tarptautinėje Humana People to People federacijoje ("The Federation for Associations Connected to the International Humana People to People Movement"). Svarbiausios Humana People to People organizacijų partnerystės federacijoje sritys yra aplinkosauga, bendruomenių vystymas, sveikatos apsauga, švietimas ir žemdirbystė. Pažanga šiose srityse yra itin svarbi darnaus vystymosi prielaida. Humana People to People judėjimo vizija yra pasaulis be skurdo ir socialinės atskirties, kuriame žmonės gyventų sveiki ir laisvi. Partneryste siekiama prisidėti prie neturtingų šalių žmonių pastangų susikurti geresnes gyvenimo sąlygas ir atverti daugiau galimybių gyventi visavertį gyvenimą. Daugiau informacijos apie Humana People to People judėjimo narių veiklą ir bendradarbiavimą žiūrėti Federacijos tinklapyje www.humana.org.


Lietuvos organizacija HPPB yra viena iš tarptautinės Humana People to People federacijos narių. Nuosekli misijoje, HPPB sukaupia lėšų bendradarbiauti ir remti neturtingų žmonių pastangas Afrikos, Azijos bei Lotynų Amerikos šalyse bei plėtoja socialinę partnerystę ir švietimo veiklą Lietuvoje. 


Lėšų švietimo ir vystymo projektams HPPB ieško rengdama ir teikdama projektus ES ir Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programų konkursams. 2013-2014 m. partnerystėje su Estijos, Latvijos, Malavio ir Zimbabvės Humana People to People organizacijomis, HPPB gavo Europos Komisijos paramą globaliojo solidarumo ugdymo projektui Lietuvos mokyklose.

2014 m. HPPB projektas laimėjo ES EuropeAid konkurse. Europos Komisija skyrė paramą įgyvendinti kovos su ŽIV/AIDS epidemija projektą Kinijos Butuo rajone. Projekto Kinijoje partneriai yra dvi vietos nevyriausybinės organizacijos; projekto trukmė - trys su puse metų - iki 2017 06 30.

Bendradarbiaujant su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos įstaiga Ugdymo plėtotės centras (UPC), HPPB 2013-2015 m. drauge parengė ir įgyvendino 3 mokytojų tobulinimo projektus. 2016 m. HPPB ir UPC partnerystėje įgyvendintas "Medijų raštingumo ugdymas daugiafunkciuose centruose" projektas.

Bendraukime